KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10717435
nr 1071 7435
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Gideon Börje (1891-1965), landskap, signerad, 23x30
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 november 2016
kl 18:36:06
25/11 12:04:37
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje